Producenci
Czy podkaszarka akumulatorowa jest w stanie zastąpić kosiarkę? 0
Czy podkaszarka akumulatorowa jest w stanie zastąpić kosiarkę?

Czy podkaszarka akumulatorowa jest w stanie zastąpić kosiarkę?

W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat kosiarek akumulatorowych. Urządzenia te są niezwykle przydatne przy pielęgnacji trawnika, jednak i one mają swoje wady. Jedną z największych jest rozmiar, który może utrudniać transport oraz uniemożliwić dostęp do zakamarków ogrodowych. Z pomocą przychodzą tutaj podkaszarki akumulatorowe. Czemu tylko akumulatorowe? Ponieważ skupiamy się na mobilności oraz łatwości w obsłudze. Urządzenia akumulatorowe coraz bardziej zbliżają się do swoich odpowiedników elektrycznych i są swojego rodzaju przyszłością dla elektronarzędzi oraz narzędzi ogrodowych. Na wybór urządzeń zasilanych baterią mają wpływ ich liczne zalety jak np.:

  • Niska waga – lekkie urządzenie to większy komfort użytkowania,brak emisji spalin, co pozytywnie wpływa na środowisko,
  • gotowość do pracy dzięki braku konieczności przygotowywania specjalnych mieszanek paliwowych,
  • nieograniczony zasięg dzięki braku kabla zasilającego,
  • małe rozmiary, co pozwala zaoszczędzić miejsce w trakcie przechowywania.

 

Najczęściej przeoczaną marką na polskim rynku jest marka narzędzi Einhell. Każdy skupia się na produktach wielkich producentów, jednocześnie nie zauważając perełek, które wcale nie odbiegają znacznie parametrowo od „gigantów” a zapłacimy za nie zdecydowanie mniej. Podkaszarki, które sobie dzisiaj porównamy występują jako „wielka rodzina” urządzeń ogrodowych systemu Power X-Change z Einhella.

 

Zacznijmy od niepozornej podkaszarki GC-CT 18/24Li P firmy Einhell.

Model ten jest idealnym pomocnikiem przy pracach związanych z przycinaniem trawy na małych powierzchniach. Urządzenie to powinno być używane na obszarze ogrodu czy działki której rozmiar nie przekracza 150m2. Ograniczenie to można jednak zignorować jeśli podkaszarka ma służyć nam jedynie jako uzupełnienie pracy kosiarki – wtedy urządzenie Einhella sprawdzi się idealnie nawet na o wiele większych terenach. Dla wygody użytkowania podkaszarka zaprojektowana została z dodatkowym, oburęcznym uchwytem, który nie tylko zwiększy komfort użytkowania, ale też ułatwi manewrowanie w przypadku pracy w trudnodostępnych miejscach. Dużym plusem jest fakt, że obudowa oraz dodatkowy uchwyt wykonane zostały z odpornego na uderzenia, wytrzymałego tworzywa sztucznego.

 

To wszystko składa się w dobry, lekki, tani produkt, z którego użytek będzie można czerpać przez dłuższy czas. Wartym uwagi jest również fakt, że podkaszarka dostarczana jest w komplecie z dwudziestoma plastikowymi ostrzami, które zdecydowanie lepiej poradzą sobie z chwastami niż cienka żyłka. Przy tym urządzeniu sprawdzi się powiedzonko „szybko, tanio i dobrze”.

GC-CT 1824 Li

Kolejnym produktem do porównania jest nieco mocniejsza podkaszarka akumulatorowa GC-CT 18/24 LI która także prezentowana jest przez firmę Einhell.

Swoimi parametrami bardzo przypomina poprzedniczkę, mając minimalną przewagę w kilku kwestiach. Przemawia za nią zdecydowanie regulowana teleskopowa sztyca, dzięki której urządzenie możemy dopasować do swojego wzrostu. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w specjalne zabezpieczenie, które chroni kwiaty i rośliny przed przypadkowymi uszkodzeniami.

Podkaszarka GC-CT również spełni swoje zadanie przy wykaszaniu mniejszej powierzchni ogrodu, ponieważ akumulator (2Ah) pozwoli na pracę urządzeniem do ok. 20min. Nie wydaje się to zbyt dużo jednak wystarczy, aby doprowadzić niewielki powierzchniowo teren do porządku. Inaczej ma się sprawa jeśli maszyna ma być uzupełnieniem kosiarki. Wtedy obszar pracy nie musi już być ograniczony do najmniejszego.

GC-CT 18 24 Li

Ostatnią opcją, jaką przygotowałam dzisiaj jest podkaszarka akumulatorowa GE-CT 18 Li zaprojektowana przez firmę Einhell.

Idealne dla użytkowników, którzy cenią sobie wygodę, ponieważ urządzenie posiada możliwość regulacji głowicy i dodatkowej rękojeści mocowanej do trzonka. Dodatkowo produkt został wyposażony w solidną osłonę, która ochroni przed urazami spowodowanymi drobnymi kamykami czy częściami grubszych roślin.

W tym modelu zarówno obudowa jak i dodatkowy uchwyt zostały wykonane z odpornego na uderzenia, wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu urządzenie jest lekkie, zwrotne i kompaktowe. Nadmienię jeszcze, że narzędziem tnącym nie jest plącząca się żyłka. Podkaszarka ma na wyposażeniu dwustronny nożyk tnący co zdecydowanie wpływa na komfort pracy.

GE-CT 18 Li

 

Na koniec wspomnę tylko, że prezentowane przeze mnie podkaszarki mogą być zasilane akumulatorem o pojemności od 2Ah do 5,2Ah stworzonymi przez firmę Einhell. Wybór pozostawiam Państwu!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl